Aradığınızı bulamadınız mı ? Buradan aramayı deneyin!!

İsmek Perakende Okulu İle İş Fırsatı

İSMEK, perakende sektörünün önde gelen firmalarının üye olduğu Kategori Mağazacıları Derneği (KMD) ve Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) ile birlikte Perakende Okulu açıyor. İsmek Perakende Okulu İle İş Fırsat, İstanbulda oturanlar için bulunmaz fırsat. 

06.08.2015

Üyeleri arasında Teknosa, Media Markt, Watsons, Migros, BİM, Vestel, Vodafone, CHEP, CarrefourSA, REAL, Metro, Koçtaş gibi sektörün önde gelen markalarının yer aldığı KMD,IFCO ve GPD ile yapılan işbirliği kapsamında İSMEK, perakende sektörüne yönelik ücretsiz eğitimler verecek. Kayıtları devam eden eğitimler 31 Ağustos 2015’te başlayacaktır. Eğitimlerini tamamlayan adaylar, KMD, IFCO ve GPD üye işyerlerinin belirlediği sürelerde İşbaşı Eğitim Programı’na dâhil edilebileceği gibi, Doğrudan İşe Alım yoluyla da istihdam edilebilecek. İşbaşı Eğitim programında dâhil olan adayların Genel Sağlık Sigortası yapılacak ve işbaşı eğitimi süresince günlük 38,48 TL cep harçlığı İşkur tarafından karşılanacaktır.

Detaylı bilgi için bakınız; http://www.iskur.gov.tr/isarayan/işbaşıeğitim

Hangi Eğitimler Verilecek?

Sektörün, eğitimli personel ihtiyacını karşılayacak olan İsmek Perakende Okulu’nda ‘Reyon Görevlisi’, ‘Satış Görevlisi’, ‘Mağaza Elemanı’, ‘Depo Görevlisi’, ‘Kozmetik Satış Danışmanı’, ‘Teknoloji Market Satış Danışmanı’, ‘Market Satış Danışmanı’ (Et ve Et Ürünleri Satış Elemanı, Su ve Deniz Ürünleri Satış Elemanı, Şarkütör, Meyve ve Sebze Satış Elemanı, Pastacı) olmak üzere 11 ayrı branşta eğitim verilecek. Perakende Okulu’nda eğitimlerini tamamlayan adaylar istihdam olanakları için KMD, IFCO ve GPD’ne bağlı üye işyeri temsilcileri ile buluşturulacaktır.

Eğitimlere Katılmak İçin;

Perakende sektörünün önde gelen markalarıyla çalışmak isteyen İstanbulluların bu eğitimlere katılabilmesi için ise 18 yaşını doldurmuş ve en az ilköğretim mezunu olması gerekiyor. Bu kriterlere sahip kişilerin, www.ismek.org adresinden ön kayıt işlemlerini yapmaları gerekiyor. Adaylar, internet ortamındaki ön kayıt işleminin ardından İsmek Mecidiyeköy Kurs Merkezi’ne nüfus cüzdan fotokopileri ile birlikte şahsen başvurarak kesin kayıt işlemlerini tamamlayacaklar. Eğitimler 31 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak.

Eğitimler Ne Kadar Sürecek?

Eğitim süreleri 72 saat ile 248 saat arasında değişmektedir. İşbaşı Eğitimi süreleri ise KMD, IFCO ve GPD’ne üye işyerleri ile İşkur tarafından adayla görüşülerek belirlenecektir.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir.
Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.