Aradığınızı bulamadınız mı ? Buradan aramayı deneyin!!

Pardus Yoluna Devam Ediyor

Uzun zamandır Pardus’un Yarını Çalıştayı'nı sabırsızlıkla bekliyorduk. Bütün Pardus destekçileri ve kullanıcıları Pardus'un geleceğine yön verecek veya değiştirecek bu çalıştayı sabırsızlıkla bekliyorduk. Nihayet çalıştay yapıldı ve sonuç bildirgesi yayınlandı.

Sonuç bildirgesinde Türkçe'ye vurgu yapılması güzel. aynı şekilde bireysel ve kurumsal olarak her iki grub için derleme yapılması da güzel haber.

Aşağıda Çalıştayın sonuç bildirgesi var Çalıştay için yapılan yorumlara ise topluluk sitesinden ulaşabilirsiniz.

  "Pardus’un Yarını Çalıştayı, Türkiye’deki özgür yazılım topluluğundan davet edilen 36 kişinin katılımıyla tamamlandı.

Türkiye’deki özgür yazılım topluluğundan davet edilen 36 kişinin katılımıyla tamamlandı. Pardus Projesi’nin Türkiye özgür yazılım hareketinin vazgeçilmez bir parçası olduğu bir kez daha vurgulandı. Pardus’un gelişiminin gerek bireysel gerek kurumsal sürüm olarak TÜBİTAK öncülüğünde, topluluğun katılımıyla sürdürüleceği TÜBİTAK tarafından belirtildi. Pardus’un geleceğine yön verecek, gerekli kararları alacak bir kurul oluşturuldu. Kurul, aşağıdaki temsilcilerden oluşacaktır:

TÜBİTAK yönetim temsilcisi STK temsilcisi

Kullanıcı topluluğu temsilcisi

Geliştirici temsilcileri (biri topluluktan olmak üzere 2 kişi)

Pardus çözüm ortaklarından bir temsilci

Üniversite (akademik) temsilci

Kamu kurumlarından temsilci

Kurul şeffaf olacak, yapılan çalışmaların hem Türkçe hem İngilizce olarak topluma duyurulması sağlanacaktır. Kurul üyeleri kendi temsil ettikleri topluluklardan seçim yoluyla belirlenecektir. Pardus’un en önemli hedefinin en iyi Türkçe desteği veren işletim sistemi haline gelmek olduğu, Türkçe dil desteği ve belgeleme çalışmalarına toplulukla birlikte öncelik verileceği vurgulandı"

sonuç bildirgesi bu şekilde. İnşallah Pardus hak ettiği ilgiyi ve desteği görür.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.

Sitemizin resmi MEGEP sitesi ile herhangi bir bağı yoktur.
Sitemiz üzerinde bulunan MEGEP dokumanları resmi siteden alınmıştır.
Dokümanların güncelliğinden sitemiz sorumlu değildir. Kullanıcıların paylaştığı dosya ve mesajların sorumlulukları kendilerine aittir.
Herhangi bir lisans hakkınız olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. ilgili dokuman veya yazı en kısa sürede kaldırılacaktır.